Eksport yoki import uchun yuk bojxona deklaratsiyasini (GTD) tayyorlash va topshirish
2016 yil 6 aprel kuni O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan №2773 raqamli yuk bojxona deklaratsiyasini to'ldirish tartibi bo'yicha ko'rsatmalar talablariga muvofiq GTDni to'ldirish bo'yicha tushuntirishlar. «INFINITY INTERTRADE» 2016 yil 21 apreldan kuchga kirgan yuk bojxona deklaratsiyasini to'ldirish tartibi bo'yicha ko'rsatmalar (reg. №2773 06.04.2016 yil) (keyingi matnda – Ko'rsatma) amaliyotda GTDning ayrim grafiklarini to'ldirish tartibi bo'yicha ba'zi savollar tug'dirdi.
Ushbu savollarga javob berish, Ko'rsatmaning amaliyotda yagona qo'llanilishini ta'minlash va GTD grafiklarini to'ldirishda kelajakda yuzaga kelishi mumkin bo'lgan xatoliklar va kamchiliklarning oldini olish maqsadida, quyida GTDni to'ldirish bo'yicha ba'zi tushuntirishlar keltirilgan.
«INFINITY INTERTRADE» kompaniyasining mutaxassislari xalqaro va tashqi iqtisodiy faoliyat doirasida xorijiy va mahalliy mijozlarning manfaatlarini, jumladan, tovar va xizmatlarning eksporti va importi bilan shug'ullanadi. Biz sertifikatlangan bojxona brokerlari va deklarantlar bo'lib, jismoniy va yuridik shaxslar uchun yuk bojxona deklaratsiyalarini (GTD) aniq va vaqtida tayyorlash va topshirishni ta'minlaymiz. «INFINITY INTERTRADE» Biz oldindan shartnoma muzokaralarini olib borish, kelishuvlarni tayyorlash va ro'yxatdan o'tkazish, litsenziyalar berish sohalarida xizmatlar ko'rsatamiz, bojxona qonunchiligi masalalarida maslahatchilik qilamiz va mijozlarimizga O'zbekiston bozoriga mahsulotlarni muvaffaqiyatli import qilish yoki ularni chet elga eksport qilishda yordam beramiz. Bizning bojxona brokerlari va deklarantlarimiz barcha hujjatlarning bojxona organlarining talablariga muvofiqligini ta'minlaydi, kechikishlar va jarimalarning xavf-xatarini kamaytiradi.

Preparation and Submission of Cargo Customs Declaration (GTD) for Export or Import
Explanations on filling out the GTD in accordance with the requirements of the Instruction on the procedure for filling out the cargo customs declaration, registered with the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan No. 2773 dated April 6, 2016. «INFINITY INTERTRADE» Due to the entry into force on April 21, 2016, of the Instruction on the procedure for filling out the cargo customs declaration (reg. No. 2773 dated 06.04.2016) (hereinafter referred to as the Instruction), some questions have arisen in practice regarding the procedure for filling out individual fields of the GTD.
In order to answer these questions, ensure uniform application of the Instruction in practice, and prevent possible errors and deficiencies in filling out the GTD fields in the future, some explanations on filling out the GTD are provided below.
Specialists of «INFINITY INTERTRADE» represent the interests of foreign and local clients within their international and foreign economic activities, including the export and import of goods and services. We are certified customs brokers and declarants, ensuring accurate and timely preparation and submission of cargo customs declarations (GTD) for individuals and legal entities. «INFINITY INTERTRADE» We offer services in the field of pre-contract negotiations, preparation and registration of agreements, issuance of licenses, consult on customs legislation issues, and assist our clients in successfully importing products to the Uzbekistan market or exporting them abroad. Our customs brokers and declarants ensure that all documents comply with customs authorities' requirements, minimizing the risks of delays and fines.
Our specialists are highly qualified and well-versed in the preparation, negotiation, and implementation of various types of agreements in the field of trade and investment activities, including sales and supply agreements, agency agreements and agreements concluded with distributors, creation of subsidiaries and joint ventures, as well as mergers and acquisitions. We also conduct customs audits and analysis of customs payments to optimize your customs expenses.