Bojxona qonunchiligi bo'yicha maslahatchilik
"INFINITY INTERTRADE" kompaniyasining mutaxassislari xalqaro va tashqi iqtisodiy faoliyat doirasida xorijiy va mahalliy mijozlarning manfaatlarini, jumladan, tovar va xizmatlarning eksporti va importi bilan shug'ullanadi. Biz bojxona brokerligi bo'yicha keng qamrovli xizmatlarni taqdim etamiz, jumladan bojxona rasmiylashtiruvi, tovar deklaratsiyasi va eksport yoki import uchun yuk bojxona deklaratsiyasini (YBD) tayyorlash va topshirishni o'z ichiga oladi.
Biz oldindan shartnoma muzokaralarini olib borish, kelishuvlarni tayyorlash va ro'yxatdan o'tkazish, litsenziyalar berish sohalarida xizmatlar ko'rsatamiz, bojxona qonunchiligi masalalarida maslahatchilik qilamiz va mijozlarimizga O'zbekiston bozoriga mahsulotlarni muvaffaqiyatli import qilish yoki ularni chet elga eksport qilishda yordam beramiz. Bizning bojxona deklarantlarimiz barcha hujjatlarning bojxona organlarining talablariga muvofiqligini va aniq ekanligini ta'minlaydi.
Biz mijozlarimizga yordam beramiz va O'zbekiston Respublikasi normativ-huquqiy hujjatlarining murakkab, ko'pincha o'zgarib turadigan va ba'zan ziddiyatli qoidalari bilan bog'liq nozikliklarni tushuntiramiz. Bizning yuridik mutaxassislarimiz O'zbekistonning boshqaruv organlari bilan yaqindan hamkorlikda ishlaydi, o'zbek qonunchiligining noaniq qoidalari bo'yicha tushuntirishlar oladi. Bu bizga bojxona tekshiruvlarini samarali o'tkazish va mijozlarimiz uchun bojxona xavf-xatarlarini kamaytirishga imkon beradi.
"INFINITY INTERTRADE" firmamizda siz nafaqat bojxona va savdo me'yoriy qoidalari bo'yicha, balki soliq va bojxona huquqi, jumladan, soliq intizomi, savdo kelishuvlari, intellektual mulk huquqlarini himoya qilish va kuchga kiruvchi chora-tadbirlar, iste'molchilar huquqlarini himoya qilish bo'yicha o'zbek qonunchiligi va antikorruptsiya huquqi bo'yicha keng qamrovli maslahatchilik olasiz. Bundan tashqari, biz mijozlarimizga o'zbek bojxona organlari bilan bo'lgan nizolarni hal qilishda ham yordam bera olamiz.

Consultation on Customs Legislation Issues
Specialists of "INFINITY INTERTRADE" represent the interests of foreign and local clients within their international and foreign economic activities, including the export and import of goods and services. We provide comprehensive customs broker services, including customs clearance, goods declaration, and preparation and submission of cargo customs declarations (CCD) for export or import.
We offer services in the field of pre-contract negotiations, preparation and registration of agreements, issuance of licenses, consult on customs legislation issues, and assist our clients in successfully importing products to the Uzbekistan market or exporting them abroad. Our customs declarants ensure the accuracy and compliance of all documents with customs authorities' requirements.
Our specialists are highly qualified and well-versed in the preparation, negotiation, and implementation of various types of agreements in the field of trade and investment activities, including sales and supply agreements, agency agreements, agreements concluded with distributors, creation of subsidiaries and joint ventures, as well as mergers and acquisitions. We also conduct customs audits and analysis of customs payments to optimize your customs expenses.
We support our clients and explain the intricacies of complex, often changing, and sometimes contradictory provisions of the regulatory acts of the Republic of Uzbekistan. Our lawyers work closely with Uzbekistan's regulatory authorities, obtaining clarifications on ambiguous provisions of Uzbek legislation. This allows us to effectively conduct customs inspections and minimize customs risks for our clients.
At "INFINITY INTERTRADE", you will receive comprehensive consultations not only on customs and trade regulatory provisions but also on issues covering a wide range of tax and customs law, including tax discipline, trade agreements, protection and enforcement measures in the field of intellectual property protection, Uzbek legislation on consumer rights protection, and anti-corruption law. Moreover, we can also assist our clients in resolving disputes with Uzbek customs authorities.